בית הספר לגינון ונוף

28 ינו

בית הספר מתקיים בתוך הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים ונוסד בשנת 1996. ייעודו להפיץ ידע בתחומי בוטניקה, גינון, חקלאות וסביבה לקהל הרחב, תוך ניצול משאבי הגן והצוות שלו ללימוד נושאים אלו. בית הספר פועל בתחום ההוראה האקדמית כמו גם הוראה מקצועית ופופולארית ולמעשה מתרגם את הידע הבוטני המקצועי והמדעי ובכך מנגיש אותו לקהלים רבים. מיקומו של בית הספר בגן, המציב אותו כאתר נגיש לתושבים רבים בלב המרכז העירוני המתפתח, תוך ניצול התצוגה הבוטנית של נופי צומח וצמחים מכל העולם (יותר מ-6000 מינים וזנים).

גננות נוי – קורס הגינון הבסיסי והמקיף. קורס מקצועי בפיקוח משרד הכלכלה

טיפוח ועיצוב הגינה הביתית – קורס לכל אוהבי הגן והגינון המעוניינים להקים או לטפח את גינתם.

צמחי מרפא – א –  למתעניינים חסרי ידע מוקדם או בעלי ידע בסיסי המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם ברפואה העתיקה ביותר. בהנחיית ד”ר מינה פארן

צמחי מרפא – ב – מיועד למסיימי שנה א’ ולמעוניינים להרחיב את ידיעותיהם. בהנחיית ד”ר מינה פארן

צמחי מרפא ברפואה הסינית – הייחודיות של רפואת הצמחים הסינית היא ברצף השימוש, בהתפתחות ובניסיון אמפירי שנמשך אלפי שנים. הקורס יתחיל עם מבוא קצר לרפואה הסינית, וימשיך עם לימוד הצמחים הסיניים ואופן השימוש בהם בטיפול בבעיות שונות. בהנחיית ד”ר מינה פארן

הכרת צמחי נוי – קורס בשיתוף רמת הנדיב. נצלול לעולמם המופלא והמגוון של צמחי הנוי

שזירת פרחים למתחילים – שזירה בפרחים מעטים, שזירה למרכז השולחן, התאמת צבעים והתאמת השזירה למקום.

שזירת פרחים למתקדמים – הקורס מיועד למי שסיים קורס מתחילים ולמי שיש ניסיון קודם, המשתתפים יעצבו סידורים לאירועים חגיגיים בכלים שונים ובסגנונות מגוונים. מתאים גם למי שמעוניין לעסוק בשזירת פרחים כמקצוע.

בונסאי – למי שאוהבים לעבוד עם צמחים, אוהבים ליצור ואוהבים אמנות. בקורס תכירו נקודת מפגש ייחודית בין גינון, פיסול ואסתטיקה.

הכרת צמחי בר –  הכרת צמחי הבר בארץ, הקניית מיומנות להגדרתם והכרת נופי הצומח של ישראל

ריבוי ושתלנות –  למדו כיצד להרבות ולגדל צמחי נוי תוך כדי עבודה מעשית

לפרטים והרשמה: 052-4472409  programs@botanic.com