הקמפוס הירוק בגן הבוטני

28 ינו

הקמפוס הירוק מתקיים בתוך הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים ונוסד בשנת 1996. ייעודו להפיץ ידע בתחומי בוטניקה, גינון, חקלאות וסביבה לקהל הרחב, תוך ניצול משאבי הגן והצוות שלו ללימוד נושאים אלו. הקמפוס פועל בתחום ההוראה האקדמית כמו גם הוראה מקצועית ופופולארית ולמעשה מתרגם את הידע הבוטני המקצועי והמדעי ובכך מנגיש אותו לקהלים רבים. מיקומו של הקמפוס בגן, המציב אותו כאתר נגיש לתושבים רבים בלב המרכז העירוני המתפתח, תוך ניצול התצוגה הבוטנית של נופי צומח וצמחים מכל העולם (יותר מ-6000 מינים וזנים).


רשימת קורסים 2017 -2018

גגות צומחים – קורס המיועד לאנשי מקצוע ויעניק ידע וכלים כיצד להפוך גג עירוני למערכת אקולוגית עצמאית וצומחת על ידי תכנון נכון של כל התשתיות והמערכות.

גננות נוי – (סוג 1) קורס הגינון הבסיסי והמקיף. קורס מקצועי בפיקוח משרד העבודה.

טיפוח ועיצוב הגינה הביתית קורס לכל אוהבי הגן והגינון המעוניינים להקים או לטפח את גינתם.

סדנת צילום בוטני הסדנה מיועדת לחובבי צמחים וצילום. באמצעות המצלמה נספר את סיפור מעגל החיים של הצמח.

סדנת בגוניות – הלכה ומעשה- אוהבים בגוניות? מוקסמים מיופיין ורב-גוניתן אבל מתקשים לגדלן? סדנא זו נועדה לכם.

מזונותיך תרופותיך – קורס המיועד למעוניינים לשפר את אורח חייהם והרגשתם תוך שימוש מוכל יותר בשפע מוצרי המזון המוכרים ותאך היחשפות לאוצרות חדשים מהטבע.

הכרת צמחי מרפא א’ – למתעניינים חסרי ידע מוקדם או בעלי ידע בסיסי המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם ברפואה העתיקה ביותר.  בהנחיית ד”ר מינה פארן.

הכרת צמחי מרפא ב’ – מיועד למסיימי שנה א’ ולמעוניינים להרחיב את ידיעותיהם. בהנחיית ד”ר מינה פארן.

צמחי מרפא ברפואה הסינית – הייחודיות של רפואת הצמחים הסינית היא ברצף השימוש, בהתפתחות ובניסיון אמפירי שנמשך אלפי שנים. הקורס יתחיל עם מבוא קצר לרפואה הסינית, וימשיך עם לימוד הצמחים הסיניים ואופן השימוש בהם בטיפול בבעיות שונות. בהנחיית ד”ר מינה פארן

הכרת צמחי מרפא של ישראל – הקורס מיועד למי שמעוניין להכיר את צמחי המרפא הגדלים בארץ ולרכוש ידע בשימושם. בהנחיית ד”ר מינה פארן.

שזירת פרחים למתחילים – שזירה בפרחים מעטים, שזירה למרכז השולחן, התאמת צבעים והתאמת השזירה למקום.

שזירת פרחים למתקדמים – הקורס מיועד למי שסיים קורס מתחילים ולמי שיש ניסיון קודם, המשתתפים יעצבו סידורים לאירועים חגיגיים בכלים שונים ובסגנונות מגוונים. מתאים גם למי שמעוניין לעסוק בשזירת פרחים כמקצוע.

אומנות הבונסאי – למי שאוהבים לעבוד עם צמחים, אוהבים ליצור ואוהבים אמנות. בקורס תכירו נקודת מפגש ייחודית בין גינון, פיסול ואסתטיקה.

הכרת צמחי בר –  הכרת צמחי הבר בארץ, הקניית מיומנות להגדרתם והכרת נופי הצומח של ישראל.

ריבוי ושתלנות – הקורס מיועד למי שרוצה ללמוד שיטות ריבוי וכללי גידול של צמחי נוי תוך כדי עבודה מעשית.

גידול סחלבים – מבוא להכרת סחלבים וגידולם, למי שרוצה להכיר ולהעמיק בידע בגידול סחלבים.

 

לפרטים והרשמה: 052-4472409  programs@botanic.co.il

 

Top