28 ינו
לוגו ההאב לקיימות

חזון:

לשמש מנוע להפיכת ירושלים למודל בינלאומי של עיר בת-קיימא ואיתנה (resilient) המאפשרת שלומות (well-being) עבור אזרחיה ומקדמת מגוון אנושי ומגוון אקולוגי עירוני.

הצהרת שליחות:

ההאב מהווה מרכז יוצר ותומך לעשרות ארגונים ויזמים בתחום הסביבה והקיימות בירושלים על ידי תכלול רשת מקצועית רב-תחומית, יצירת חיבורים בקהילה וחיבורים לעיר, מתן כלים וידע, הכשרות ותמיכה מקצועית. באופן זה ההאב מהווה בסיס לפעילות של סוכני שינוי המביאים לידי ביטוי ומשתפים את המומחיות שלהם באקוסיסטמה בת הקיימא הירושלמית. כמו כן, ההאב מנגיש ומחבר את מסרי הגן לקהילה ומוביל תכניות סביבתיות-חברתיות בגן הבוטני וברחבי ירושלים.

קהל יעד:

סוכני שינוי מתוך הקהילה המקצועית בתחום הסביבה והקיימות בירושלים; פעילים חברתיים-מקיימים, אמנים ומעצבים סביבתיים, מתכננים עירוניים ואדריכלים, חקלאים וגננים, סטארטאפיסטים בתחום הקלין-טק, יזמים עסקיים-סביבתיים ועוד.

רקע:

העולם משתנה בקצב מסחרר ועמו עלייה באוכלוסיית העולם ושינויי אקלים, דבר הגורם להגירה אינטנסיבית לערים. 92% מתושבי ישראל מתגוררים כיום בערים. במקביל, הפעילות האנושית אחראית להידלדלות המגוון הביולוגי ויצרה ניתוק קשה בין האדם לסביבה. לאור המשבר הסביבתי-חברתי שנוצר, פועלים היום בירושלים, אחת הערים המורכבות בעולם, עשרות ארגונים ופעילים המקדמים צדק חברתי וקיימות סביבתית.  עד לאחרונה, ארגונים אלו פעלו בנפרד עם מעט עשייה משותפת, דבר אשר מנע מהשינוי הסביבתי-חברתי להגיע לממדים ברי השפעה בסדר גודל עירוני.

מחקרים מראים כי שיתופי פעולה בין ארגונים ופרטים מגדילים את השפעתם בלמעלה מ-30%. יתר על כן, המחקרים מציגים כי קשר פתוח בין פעילים מדיסציפלינות שונות יוצר סינרגיה המאפשרת הפריה הדדית, חשיבה יצירתית, חדשנות, ובניית אמון בתהליכי שינוי. כל אלו מהווים יכולת לשבור את תקרת הזכוכית של הפעילות הסביבתית-מקיימת בירושלים ובכך להבריא את המרחב הציבורי, להפחית את אי הביטחון התזונתי, לתרום לתחושת הקהילה של התושבים, להקטין את טביעת הרגל האקולוגית של העיר, להשיב את המגוון לעיר, לייצר מקומות עבודה, להפחית את אי השוויון ועוד.

לפרטים נוספים על ההאב לחצו כאן, או צרו קשר.

האביטוס מפיק מסמכי בסיס להמשך למידה בנושאים שונים:

למסמך אודות גגות ירוקים לחצו כאן

למסמך אודות חקלאות עירונית לחצו כאן

או חפשו תחת "גינון" במאגר המאמרים

Top דילוג לתוכן