הגינה הלימודית

05 יול

אנו מאמינים בכוחו של החיבור לטבע, לסביבה ולצמחים ככלי חינוכי. במציאות שבה מרבית אוכלוסיית ישראל גרה בערים אנו בגן הבוטני מביאים את הטבע לגן הילדים ולבית הספר.

 

איך אנחנו עושים את זה?

באמצעות הקמת גינות ירק, מרחב למידה חוץ כיתתי והכשרות בתחום החקלאות העירונית, אנו מאפשרים לכם מפגש קרוב עם הטבע, גידול מזון מקומי ובריא וכלים מקצועיים וחינוכיים לעשות זאת בעצמכם. 

ערכים מובילים ועקרונות פעולה

לימוד מתוך עשייה, חיבור בין טבע לאדם דרך לימוד על תהליכים טבעיים, עבודה עם הידיים, מתן עצמאות, למידה חוויתית, הנגשת הטבע לכולם, תכנון מותאם צורך, יצירה משותפת ויצירה מתוך הנאה. 

מה אנו מציעים?

 גינת ירק  נתכנן ונקים גינת ירק בהתאם לצורך ולתנאים במרחב המיועד. הגינה תורכב מערוגות בקרקע או מאדניות עץ, המתאימות גם לשטח מרוצף, תחובר למחשב השקייה וישתלו בה ירקות וצמחי תועלת לפי עונת השנה. 

מרחב למידה חוץ כיתתי  חצר הגן או הבית ספר היא מרחב אשר מאפשר למידה שונה ויצירתית באוויר הפתוח, אנו נקים מרחב למידה אשר ישלב גינת ירק, צמחי תבלין, עמדת קומפוסט, עצים וגינת פרפרים, אשר יאפשרו לגננת ולמורה להעביר תכנים בדרך חיה ומעשית. 

הכשרות בתחום החקלאות העירונית וחינוך מחובר לטבע  אנו מאמינים בהענקת כלים למורה ולגננת בהפעלת הגינה ומרחב הלמידה. בהכשרות נלמד על תהליכים טבעיים, גידול ירקות עונתיים והפעלת מערכת השקייה. במידת הצורך נוכל ללוות את הגננת והמורה במהלך השנה.

מי אנחנו?

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. תכנית הגינות הלימודיות מביאה את הניסיון והידע המקצועי של הגן הבוטני לרחבי העיר. 5 שנים שאנו מפעילים את התכנית בירושלים ועד כה הקמנו למעלה  מ-200 גינות לימודיות, ביצענו עשרות הכשרות והפגשנו אלפי ילדים עם הטבע אצלם בגן ובבית הספר. 

מה אומרות הגננות:

"התכנית פתחה לילדי הגן עיניים של סקרנות התפעלות ציפייה ומעקב וכן עזרה לשינוי באורח החיים הבריא בגן בשילוב של הירקות שמגדלים בארוחת הבוקר, רצון לטעום כי גידלנו בעצמינו", ענת יוסף, גננת בפסגת זאב

לפרטים נוספים ותאום פגישה צרו איתנו קשר :

officehub@botanic.co.il

Top דילוג לתוכן