גינת התבלינים

20 אפר

חלקת אסיה היא חלקה מעניינת מאוד בגן הבוטני, רוב השטח בחלקה זו אינו מושקה והתנאים של ירושלים מאוד מתאימים לצמחים ובמיוחד מתאימים לצורתו הטבעית של האזור האירנו-טורני שהוא איזור של מזג אוויר קיצוני. זהו מרחב גיאוגרפי גדול הכולל את ההרים והמדבריות הקרים ויבשים של מרכז אסיה וקדמת אסיה, האזור הנקרא – אירנו-טורני: מרמת אנטוליה, דרך אירן, מדבר טורן ועד גבול טיבט ומונגוליה.

חלקת צמחי מרפא ותבלין:

לחלקה מטרות אחדות: להציג צמחים אשר מהם מפיקים חומרים לתעשיית התרופות; לאפשר הכרת תכונות המרפא של הצמחים השונים; לאפשר הפעלה של החושים בראייה, במישוש, בטעימה או בהרחה של הצמחים; ולהרחיב את ההיכרות עם צמחי מרפא ותבלין שאינם מצומח הארץ.
הצמחים המוצגים משמשים כחומרי גלם לתרופות, כחומרי מרפא טבעיים וכתבלינים. המגוון כולל צמחי בצל ופקעת, צמחים עשבוניים, צמחים חד-שנתיים  ועצים שמקורם בכל היבשות.

תצוגת צמחי התבלין מחולקת על פי השימוש בצמחים כתבלינים יבשים, כתבלינים טריים וכתבלינים לחליטת תה. בין צמחי המרפא ישנם צמחים המוכרים היטב כמו אלווי אמיתי (Aloe vera) וציפורנ-חתול תרבותיות (Calendulaofficinalis), צמחים המוכרים פחות, צמחים רעילים, וכן צמחיה שתוצריהם הרפואיים מוכרים, כגון העץ ערבה לבנה (Salix alba) אשר מקליפתו הפיקו בעבר את החומצה הסליצילית שהנה החומר הפעיל בתרופות כ"אספירין".

Top דילוג לתוכן