כדאי לראות בגן – סתיו 2017

26 אוק

באביב הפרחים מציפים את עינינו בססגוניותם, ואילו עכשיו, בסתיו, אנו מוזמנים למבט מעודן יותר…
מטרת שורות אלו בדרך-כלל היא לכוון אתכם – כדי שתחליטו לבוא לבקר אותנו כל הדרך מתל-אביב או, אם אתם שכנים שמרבים לבקר, שתדעו מה כדאי לכם לראות הפעם באופן מיוחד. בקיץ חם מדי ובחורף קר מאוד ודי רצוי שהסיור יהיה ממוקד בזמן הקצוב לו. אבל עכשיו כל-כך נעים, ואנו מהלכים באורו של סתיו שפוקח את עינינו אחרי אור הקיץ המסמא. לכן, בימים אלו הצעתנו היא: בואו ולכו לאיבוד.
בהמשך פירוט קל לפי חלקות, עם צמחים שלדעתנו כדאי לשים אליהם לב. אתם מוזמנים להתעלם מהם לחלוטין ולמצוא את פינות החמד הסתוויות שלכם.

לחצו להגדלת המפה.
גפנית מחומשת בחלקת אמריקה הצפונית| הגפנית מאדימה על האבן הירושלמית הלבנה ועל הערער הכחלכל שמעל המפל, צמחי המים לאורך הנחל נפרדים בשיא מהקיץ, והמולנברגיה הנימית מלטפת את המהלכים על השביל בתפרחותיה הוורדרדות.
פירקנתה אדומה בחלקת אירופה| פירות נאים מבשילים על השיחים ועל העצים, צבעי שלכת תופסים את העין - הביטו בשיח הקוטינוס המזרחי אדום העלים שמצפון לאגם - ופריחה עדינה מלווה את השבילים שעל המדרון.
כיירידופסיס משונשן בחלקת אפריקה הדרומית| הצמחים הבשרניים הרבים שבחלקה בולטים בצבעי עליהם ובמבנים הייחודיים להם, שיחי מיריקה אלונית מבריקים וחגיגיים בלבלוב צעיר ופריחות נאות מקשטות שיחים במבוך.
קטלב משונן בחלקת הים התיכון| פירותיו מבשילים לצד פרחיו, פירות כהים מקשטים את ההדסים ופירות אדומים טעימים ממלאים בשפע את עצי העוזרר האדום. מוזמנים לקטוף בעדינות - ובתיאבון! רקפת קיליקית ורקפת קיסוסית פורחות בשבילים העליונים (ליד גדר האוניברסיטה).
אלת הטרבינת בחלקת אסיה| עצי האלה מקושטים בפירות ובעפצים, הקרקע למרגלות האלונים מתמלאת בבלוטים והחלמוניות מתחילות את פריחתן.
איקליפטוס גדול בחלקת אוסטרליה| גזעו החלק בגוון השמנתי בוהק באור הסתיו, צבעוניות העלים הקטנים של שיחי החלקה מודגשים, שיחי כותנת סטרט והיביסקוס כינורי מנוקדים בפרחיהם הגדולים, ושיחי קוראה יפהפיה 'פינק אֵיר' לאורך השביל הראשי גדושים פרחים פעמוניים ורדרדים.

קחו לכם זמן, בואו ופשוט היו בגן.
לכו בחסותו החומלת של אור הסתיו ותנו לעיניכם למצוא חן.

Top