כדאי לראות בגן, אוגוסט 2018

05 אוג

אוגוסט הגיע, והפריחה מעטה. יחד עם זאת, יש הרבה מה לראות בגן גם ללא פריחה. האזורים המומלצים לטיול הם האזורים המוצלים, בעיקר בחלקות אירופה וחלקת הים התיכון. השעות הטובות הן בעיקר שעות אחר הצהרים, כאשר השמש פחות קופחת.

שימו לב לעצי מגנוליה גדולת-פרחים בשביל הכניסה, פרט לצל וליופים של העצים, אולי תראו עוד כמה פרחים לבנים, גדולים ומרשימים על העצים.

בשביל העפר בחלקת אוסטרליה אפשר לראות מינים שונים של עצי אקליפטוס ושיטה – וגם להנות מצילם.

אנו רוצים להסב את תשומת הלב לדיירים הנוספים של הגן: ציפורים ופרפרים מקומיים שנהנים מהצמחיה.

בחלקת אסיה, מעבר לגשרון – תת חלקת יער ערבתי-זגרוסי, אפשר להנות מצילם של כמה מיני אלון: אלון הלבנון, אלון החרמון ואלון פרסי, יחד עם ערער שגיא. בחלקה זו ניתן גם לראות את פירות אלה אמיתית, הלוא הם הפיסטוקים. אלה הגיעו אלינו ממרכז אסיה וציפורי הגן נהנות מהם.

עדיין בתת-חלקת יער ערבתי-אנטולי, נשים לב לאלונים הנהדרים מסביב – אלון ארוך-עוקצים כבר מפתח בלוטים.

בנובמבר נזמין אתכם לפגוש כאן את החלמוניות הגדולות, שיצבעו את השטח בצהוב. עכשיו, בקיץ, אם יש לכם מזל – תוכלו לפגוש עוד כמה מדיירי הגן, כמו החוגלה בתמונה.

ממול לחלקה זו, עדין בחלקת אסיה, מעבר לשביל הראשי נמצאת תת-חלקת יער ערבתי-אנטולי, שם אפשר להנות מצילן של האלות האטלנטיות.

הידעתם שהבוטנים המוזכרים במקרא הם פירות האלה האטלנטית ? הרי הבוטנים של היום משתייכים לצמח אמריקני שלא היה זמין באזור בימי התנ"ך.

נמשיך לאזור הים התיכון, תת חלקת היער הקנרי – עצי הערער הקנרי והאורן הקנרי מצלים על העליה אל המצפור, וזו בהחלט נקודה נעימה לעצור בצל, להנות מבריזה קלה ולהביט סביב.

שביל יהודה, בחלקת הים התיכון, עובר ממש בחורש הים-תיכוני והוא מאד מזמין בעונה הזו. נוכל לפגוש שם את האלון המצוי, אלון השעם, כליל החורש, חרוב מצוי ועוד מינים אופייניים לאזורינו.

נחזור דרך השביל העולה במערב הגן, דרך יער הררי מזרח ים-תיכוני, שם ישנם עוד כמה עצים נהדרים, כמו אלוני תבור. נשים לב במיוחד לאחד העצים היפים בגן: אלון זהוב, שהצד התחתון של עליו מצופה מעטה לביד בגוון צהוב-זהוב. מעטה זה מקטין את איבוד המים מהפיוניות – הפתחים דרכם מחליף העלה גזים עם הסביבה ודרכם מתאדים מים רבים.

בקיץ החם הגן מהווה מפלט נעים מהחום, עם צל ורוח נעימה וגם פריחה יפה. כולכם מוזמנים לבקר בגן ולחפש מציאות.

Top דילוג לתוכן