מעורבות

29 ינו

הגן הבוטני הינו עמותה ללא מטרות רווח ופועל בזכות התמיכה של האבות המייסדים שלו, תורמים פרטיים ומוסדיים, וכמובן העובדים והמתנדבים המסורים אשר פועלים במרץ כל אחד בתחומו כדי לשמר, לגדל, להפיץ, לחקור, ללמד, לחנך, לתמוך ולקדם בוטניקה, צמחים, קיימות, איכות סביבה, אנשים, מדיניות ויוזמות. כי אצלנו יש אנשים שמגדלים צמחים אבל תמיד גם צמחים מגדלים אנשים!

אם גם אתם רוצים יש מספר דרכים בהן אתם יכולים להצטרף לעשייה או לתמוך בגן:

מנויים – קנו מנוי שנתי וגם תיהנו מכניסה חופשית לגן, תכנית פעילויות מיוחדת והטבות נוספות וגם תתמכו בפעילות החשובה של הגן. 

התנדבות – קהילת המתנדבים הסביבתית של הגן הבוטני מזמינה אתכם להצטרף לתוכנית הכוללת העשרה, הכשרה והתנדבות בתחומים: בוטניקה, גינון, טבע, סביבה  וקיימות, במגוון מסלולי התנדבות לאורך השבוע.

תרומות – הגן הינו עמותה ללא מטרות רווח. כל הכנסות הגן מושקעות חזרה בקיום ופיתוח הגן אך עם תקציבי מדינה הולכים וקטנים, כל תרומה, גדולה כקטנה, הינה משמעותית ביותר ומסייעת לגן להמשיך ולתחזק את הגנים, לבצע מחקר ולהפעיל את תכניותיו החינוכיות והקהילתיות.

אגודות הידידים – הצטרפו לאגודת הידידים והצטרפו למשפחת הגן הבוטני. אגודת הידידים קיימת מתחילת דרכו של הגן כגוף עצמאי וממלאה תפקידים הכרחיים לקיומו של הגן. אנשי אגודת הידידים הנהדרים עובדים בהתנדבות לצד עובדי הגן הקבועים כדי לקדם את הגן ותכניו במסירות נפש ראויה לציון. קיימת גם אגודת ידידים בריטיים – British Friends of the Jerusalem Botanical Gardens

מלגאים – תכנית המתמחים הבינלאומית של הגן פועלת כבר כ30 שנה בתמיכת ידידי הגן בבריטניה. מזה כ10 שנים התרחבה התכנית לכלול גם מתמחים מאוסטרליה בתמיכת קק"ל אוסטרליה. המתמחים מגיעים מרחבי העולם ולומדים על הצמחייה המקומית ועל עבודה בתנאים שונים מהמוכרים להם. עבור רבים זוהי התנסות ראשונה בעבודה בגן בוטני לאחר לימודים גבוהים והם מגלים שהזמן שלהם אצלנו מלמד ומשמעותי להמשך הפיתוח המקצועי שלהם. אנחנו מצידנו מקבלים עובדים נחמדים, חרוצים ובעלי השכלה ונסיון קצת שונים אשר מעשירים את הידע והמרקם האנושי בגן. המתמחים זוכים בדיור ומלגת מחיה. הם מגיעים לתקופות ארוכת ולומדים, לצד הידע המקצועי, גם להכיר ולעיתים להתאהב בישראל ובירושלים הייחודית.

אם בחרת לתמוך בגן בכל אחת מהצורות המתוארות או כל דרך אחרת – תודה לך מעומק ליבנו!

Top דילוג לתוכן