סוכות בגן הבוטני

03 אוק

פעילויות ואירועים לילדים בגן הבוטני בירושלים

15-18.10.2019, בין 10:00-16:00, יום ו' 10:00-14:00

חיכינו וציפינו, הסוכה כבר כמעט מוכנה וכך גם חופש חוה"מ סוכות. אבל רגע, מה עושים עם הילדים? קל! לקראת חול המועד סוכות הכין הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים שלל אטרקציות לבילוי איכותי עם כל בני המשפחה במחירים שווים לכל כיס. הגן הידוע בצמחייה ובטבע המרהיב שבו, מציע למשפחות מגוון פעילויות מופלאות המשלבות טבע, איכות, ערכים, יצירתיות ודמיון בין הפעילויות סיור ברכבת הגן שתצא מידי שעה עגולה, סדנאות מיוחדות, סיורים חוויתיים, שעת סיפור ועוד.

עלות:

כל הפעילויות כלולות במחיר למעט פעילות ״אבן פלא״:

  • מחיר כניסה לגן 35₪
  • ילד ירושלמי 15₪
  • מנויים חינם

סוכתי הסוכה נהדרת ירוקה

גם הילדים שלכם מתגאים בהכנת קישוטי הסוכה? שימו לב, הסדנאות האלה במיוחד בשבילם!

הילדים ילמדו להכין קישוטי סוכה העשויים ממאה אחוז חומרים טבעיים. בנוסף, יבחרו את הצמחים והחומרים איתם הם רוצים להכין את הקישוטים מבין שלל הצמחים.

בסדנת הג'ונגל יתחברו הילדים לשורשים קדומים ומסורת עתיקה וילמדו ליצור כלים מתכלים המורכבים בהשראת צמחי החממה השונים

על צמחים ותרבויות- סיור בחלקת אוסטרליה בעקבות צמחי התועלת הייחודיים והשונים ולבסוף יסיים ממש מחוץ לחממה הטרופית. במהלך הסיור נשאל ונגלה: באיזה צמח נעזרו הנשים לייצר מברשת שיער?, מי זאת המללויקה המסורגת? (רמז: צמח רפואי חשוב ומוכר), כיצד ניתן להיעזר בצמח האקליפטוס לעזור לדרכי הנשימה? ומאיזה צמח יצרו חבלים ומחצלות לישיבה?

שעות הסיור: כל שעה עגולה בין השעות 15:00-11:00. משך הסיור כ40 דק'

בין ג'ונגל למדבר: סיור מרתק בחממה הטרופית העובר בשלושה אזורים שונים: יער גשם טרופי, אקלים סוב טרופי ומדבר. במהלך הסיור בחממה יעברו המשתתפים באזורים השונים ויפגשו למעלה מ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים. בין השאר, יכירו גם צמחים בסכנת הכחדה. בין עצי הבננה המרהיבים, שיח קפה יפה, סחלבים וקקטוסים המדריך יגלה לכם על תהליכים אקולוגיים וביולוגיים שקורים בחממה – על הקיר הירוק, הטכנולוגיה החדשה לוויסות הטמפרטורה ועוד.

שעות הסיור: כל שעה עגולה בין השעות 15:00-11:00. משך הסיור כ20 דק'.

בנוסף יעמדו לרשות הקהל, לאורך כל היום החל מהשעה 10:00, נקודות הסברה בתוך החממה על האזורים השונים:

באזור הטרופי- עמדת ה"בין הג'ונגל ליער" המסביר על ייחודם של יערות הגשם הטרופיים הצומחים באקלים טרופי. שם, יוכלו לשמוע יותר במפורט על הצמחים השונים מאותם אזורים וכיצד הם גדלים (בננה, קפה, קינמון, פלפל שחור, אננס ועוד).

באזור הסוב-טרופי- עמדת ה"מה זה סוב-טרופי" בה יוכלו לשמוע יותר במפורט על הצמחים השונים וכיצד הם גדלים באותם אזורים – כמו גם על ייחודו ומגוונו של האזור הסוב-טרופי.

באזור המדברי- "אבודים במדבר"- נדע מה זה מדבר? מה הקשר שלו לחממה הטרופית? מי זה גומא הפפירוס, אצבוע ים המלח וכיסא החותנת? ועוד הרבה מידע.

שעת סיפור חוויתית – אוסף של סיפורי צמחים וטבע מתעוררים לחיים בעזרת מדריך הגן והילדים המשתתפים. במהלך כל סיפור יקחו הילדים חלק פעיל, ויוכלו לבחור איזו דמות ירצו לייצג בעת הפעילות.  הסיפורים הינם סיפורים קצרים המעודדים שמירת טבע ואהבת צמחים.

Top דילוג לתוכן