פסטיבל צמחי מרפרא

29 אוק

הגן הבוטני בשיתוף העמותה הישראלית לצמחי מרפא (עיל"ם) מזמינה את הציבור לקחת פסק זמן, ולגלות עולם עם טבע קסום ויפיפה בפסטיבל צמחי מרפא שיתקיים ביום חמישי ה-31.10.19 בין השעות 09:00-17:00 בגן הבוטני בגבעת רם ירושלים. המבקרים יזכו להכיר וללמוד על האוצרות הבריאותיים של צמחי המרפא המוכרים מהעת העתיקה, מהמסורת היהודית ועד לימים המודרניים של היום.

הרצאות, פאנלים, סדנאות וסיורים חווייתיים בפסטיבל צמחי מרפא

מחקרים רבים הוכיחו שלצמחי מרפא כוחות מרפאים רבים, ואף בכוחם להשפיע גם על תאים סרטניים. המחקר המדעי הינו חלק בלתי נפרד מרפואת צמחי המרפא. המשתתפים בפסטיבל צמחי המרפא שיתקיים בחמישי 31/10 בגן הבוטני בגבעת רם יוכלו לשמוע ולהתוודע על שלבי המחקר אודות פעילות צמחי המרפא בהרצאה של חיים חזן, מרצה מטעם מחקר ופיתוח הערבה (מו"פ ערבה) בנושא מחקר בנושא צמחי מרפא בנוסף יתקיימו הרצאות מרתקות בנושאי צמחי מרפא כתבלינים, שילוב בין תרופות לצמחים, פאנל בנושא קנאביס רפואי, כיצד לבחור את הצמח המתאים לטיפול, תהליכי ניקוי רעלים באמצעות צמחי מרפא, צמח כורכום וסגולותיו ועוד.

לאורך היום יתקיימו ברחבי הגן סדנאות חווייתיות על צמחי המרפא בהן ישלבו שני חושים מרכזיים; מגע וטעם. מבין הסדנאות המעניינות ילמדו המבקרים: כיצד ניתן להשתמש בצמחי מרפא כארון תרופות ביתי, קוסמטיקה טבעית; רקיחה טבעית של מוצרי טיפוח וטיפול; טיפול צמחי בבעלי חיים; צמחי מרפא לעישון כתחליף לטבק ועוד. המשתתפים יכולים ליהנות גם בכיתת החממה הטרופית הייחודית של הגן הבוטני, ואף ליהנות מסיור ברכבת סובב גן.

במסגרת הפסטיבל יתקיימו סיורים ברחבי הגן הבוטני המרהיב בהדרכת חוקרים, בוטנאים והרבליסטים, ביניהם:, ד״ר מינה פארן, ניר אברהם, נעמי כהן קאפח, ד״ר תמר שבט. כמו כן יתקיים מושב מטפלים עם תכנית נפרדת (כרטיס מותאם) שיכלול הרצאות מקצועיות, מעשירות ומעניינות, ביניהם: ענבל דרסלר היא הרבליסטית קלינית RH AHG, MIHA, נטורופטית ומטפלת ברפואה סינית. נמנית עם צוות היחידה לרפואה אינטגרטיבית במרכז דוידוף בבית חולים בלינסון.

עלות:  מחיר כרטיס רגיל: 70 ש״ח, הכרטיס מקנה השתתפות בכל הפעילויות למעט מושב המטפלים + כניסה לגן הבוטני. מחיר משתתף למושב הרצאות למטפלים: 100 ₪ לחבר עיל״ם / איגוד ההרבליסטים הקליניים. 150 ₪ מחיר רגיל. כרטיס זה כולל כניסה לגן הבוטני והשתתפות בשאר הפעילויות. את כל הכרטיסים ניתן לקנות ברכישה מקוונת או בקופות הגן הבוטני ביום הפסטיבל.

Top דילוג לתוכן