בונסאי

07 אפר

בונסאי זו אמנות של פיסול עם עצים חיים. מראשיתה של האמנות בסין העתיקה וביפן, נפוצה כיום אמנות הבונסאי בעולם כולו, ובכלל זה בישראל. הגן הבוטני שואף לקדם ולפתח את אמנות הבונסאי בארץ, להוות מוקד ייחודי למצוינות בתחום, ולשמש חוליה מקשרת בין אמני הבונסאי בארץ לעמיתיהם בעולם.

פעילות הבונסאי בגן מורכבת משלושה תחומים:

תערוכת בונסאי

אוסף הבונסאי

חלקת הבונסאילגן הבוטני אחד מאוספי הבונסאי הוותיקים והמגוונים בארץ. האוסף, המונה כ-300 עצים, נתרם על ידי חיים שיר ורפאל שמי, ממייסדי תחום הבונסאי בארץ. כיום, משמש אוסף הבונסאי של הגן גם כמוקד למחקר ופיתוח של טכניקות בוטניות מתקדמות, העשויות לשמש להצלה ושימור של עצי בר.

תצוגת הבונסאי משתנה מעונה לעונה עם מופעי הטבע, ומשנה לשנה עם התפתחות העצים. אנו מזמינים אתכם לבקר בה שוב ושוב, וליהנות מהשינוי התמידי החל בעצי האוסף.


בית הספר וסטודיו לבונסאי
 

עופר עובד על עץ בונסאי

אמן הבונסאי, עופר גרינוולד

כחלק מהפעילות לפיתוח וקידום אמנות הבונסאי בארץ, פועל כיום בגן הבוטני בית הספר הגדול והדינמי בארץ ללימוד בונסאי. בית הספר לבונסאי מבוסס בראש ובראשונה על קורס המבוא לאמנות הבונסאי, המקנה למשתתפים את היסודות התיאורטיים והמעשיים הדרושים להם בבואם לעשות את צעדיהם הראשונים בתחום. מאז המחזור הראשון ב-2010, צבר בית הספר לבונסאי של הגן עשרות בוגרים, שרבים מהם ממשיכים לעסוק בבונסאי עד היום.

סטודיו הבונסאי משמש מוקד ללימודי המשך לבוגרי קורס המבוא, מאפשר לחובבי בונסאי מתחילים ומתקדמים כאחד לחדד ולפתח את יכולותיהם, ואף מספק שירותי עיצוב וייעוץ לבעלי אוספי בונסאי.

פרטים נוספים ואפשרויות הרשמה לקורס הבונסאי תוכלו למצוא – כאן

פרס הגן הבוטני וכנס הבונסאי

פרס הגן הבוטני וכנס הבונסאי הוא אירוע ייחודי, המקדם מצוינות בקרב אמני הבונסאי בישראל, ומעניק להם הזדמנות להציג את עבודתם, ואף לזכות בהכרה בינלאומית בקרב קהילת האמנים בחו"ל. האירוע כולל תערוכה בת שבוע המכנסת את מיטב היצירות ממיטב האמנים מכל רחבי הארץ תחת קורת גג אחת, וכן הדגמות והרצאות של אמנים מובילים מחו"ל, הדגמות והסברים לציבור הרחב, סיורים בתערוכה, ופרס כספי ליצירות המצטיינות.

אנשים בתערוכת הבונסאי
מאז התערוכה הראשונה ב-2011, הפך אירוע פרס הגן הבוטני וכנס הבונסאי לאירוע המשמעותי ביותר בלוח השנה של הבונסאי בישראל. לאירוע חשיבות מכרעת ותרומה ייחודית לקידום אמנות הבונסאי בארץ, וכיום הוא נחשב, הלכה למעשה, לתערוכה הלאומית השנתית של הבונסאי הישראלי.

 תקריב על עץ בונסאי

Top דילוג לתוכן