שביל התגליות לילדים

12 אפר

אזור המים

כאן יוכלו ילדים בכל הגילים להבין את חשיבותם של המים לצומח ולחקור את הדרכים בהם הצמחים מקבלים את הנוזל החיוני ומשתמשים בו.

​כמו כן ילמדו הילדים על שימושם של המים בחקלאות:

כיצד שואבים אותם מן האדמה, אוגמים אותם ומשקים אתם את השדות?

​לצורך כך יעשו הילדים שימוש במתקנים שעומדים לרשותם: במתחם ההתבוננות  עומדים לרשותם טלסקופים, פריסקופ, זכוכית מגדלת ודליי תצפית לתוך המים.

​במתחם הפעילות לפעוטות מצויים שולחנות מים ותחנת השקיה. מערכת של תעלות וסכרים הממחישה את נושא תיעול המים בהימצאותם של מתקנים שונים.

אזור הקרקע

אזור הקרקע מזמין ילדים לשחק, לחפור, לשבור, לנפות, לארגן, לשלב ולחקור סוגי קרקעות שונים. הם לומדים איך הקרקע נוצרת על ידי מעבר בין תחנות פעילות שונות בשטח: מאובנים, חציבה, פירוק קרקע, ארגז חול וארץ המיניאטורות.

בכל אחת מן התחנות עומדים לרשות הילדים אמצעי המחשה והדגמה המזמינים אותם לחקור ולהבין את נושא הקרקע באופן בלתי אמצעי.

שביל הצמרות

​בואו לטייל בין צמרות העצים ממש כמו הציפורים!

שביל הצמרות יוביל אתכם לאורך הקו שבו השמיים והעצים מתחברים, בו תוכלו לראות את מעוף הציפורים ולהתבונן למטה אל שורשי העצים כאילו הייתם ענקים.

בשביל הצמרות תוכלו לחוש את הרוח העוברת בין ענפי עצי האיקליפטוסים, לראות ולשמוע את רחש העלים, ולהרגיש ממש כמו ציפורים. כאן תוכלו גם לתצפת על הסביבה באמצעות טלסקופים המוצבים במרפסות לאורך השביל.

אזור השורשים

במתחם "השורשים שלנו" מוצג פסל סביבתי ענק. הפסל נבנה על ידי אמן סביבתי בינלאומי בשם וויל בקרז – איש הערבה (The Willow Man).

​על ידי שזירת ענפי איקליפטוס יצר וויל דימוי של עץ שנפל ביער, שורשיו חשופים ופונים אל השמים, פנים הגזע משמש מקום מסתור חשוך וקריר כאשר מבחוץ מתחיל הגזע היבש להזין מחזור חיים חדש עם צמחים מטפסים.

כך ניתנת לילדים אפשרות להתבונן ולהתוודע למערכת אקולוגית מחזורית שלמה המגולמת בפסל הייחודי.

Top דילוג לתוכן