זמן גן

04 ינו

חמישה אומנים ואומניות המתנדבים בגן

מספרים לנו דרך עולם של יצירה ומילים

על הגן הבוטני ומהו עבורם

– זמן גן –

זמן גן היא תערוכת אומנות קבוצתית המזמינה את הקהל לראות את הגן הבוטני מנקודת מבטם של אלו המכירים אותו באופן עמוק ולחוות מהו זמן גן עבורם ; הפסקה, התנעה, מחויבות, התבוננות, חברות, משמעות, שובבות. בחלק מהעבודות נראה זאת באופן ישיר, בחלקן הגן מופיע מתוך החומר ובחלקן הוא מסתתר בתהליך היצירה או במחשבה הדמיונית.

גם הגן יספר לנו מהו זמן ונראה כיצד גם במיצב סטאטי, ישנה השתנות ותנועה בחומר וברעיון המוצג לנו. האם הזמן בצילום עוצר? האם עבודת עץ בחדר גלריה הוצאה מהזמן? או שהתנועה ממשיכה? בין אם זה על קליפת העץ, על הנייר עליו מודפס הצילום, על פיסות פלסטיק שנשכחו ונזנחו, ובין אם זה בעיננו המביטות. 

הזמן נע גם בתוכנו וגם מחוץ לנו ובזמן של הגן, העונות מתחלפות, השטח משתנה. מי שמגיעה מדי שבוע לגן הבוטני במשך עשר, עשרים או שלושים שנה, יודעת. אין אף רגע הדומה למשנהו, לעולם לא תוכל לבקר באותו הגן פעמיים.

בתערוכה הצופים יוזמנו לשוטט בין העבודות בחלל אינטימי הצמוד לחממה הטרופית, ללכת לאיבוד בזמן ובחוויה. 

אומנים ואומניות משתתפות:

מאיר חיון | יהודית מרקוס | רוני גת | מרנה שוורץ קרול | מיכל ביין

 

אוצרות והפקה: מירב שנפ

איור דימוי התערוכה: אביטל בן משה

יצירת החלל: מחלקת תחזוקה של הגן הבוטני

תודה לאגודת הידידים של הגן הבוטני ולקהילת הגן

 

פתיחה: 16/1/22 נעילה: 3/2/22

ראשון עד שבת 10:00-15:00
שישי 10:00-14:00

למידע אודות שעות פעילות התערוכה וסיורים, בקרו בפייסבוק או באתר הגן

שאלות נוספות: merav@botanic.co.il

 

אגודת ידידי הגן הבוטני היא אחד מהארגונים המייסדים של הגן הבוטני. תפקידי העמותה לסייע בכל דרך שהיא לפיתוח ולקידום הגן הבוטני. האגודה הוקמה בשנות ה-80 על ידי הגב’ נחמה בן-זאב ז”ל. להצטרפות כידיד\ה: friends@botanic.co.il

קהילת הגן היא מועדון ההתנדבות של הגן הבוטני, בו חברים וחברות בני הגיל השלישי מגיעים פעם בשבוע לגן מכל רחבי ירושלים לפעילות העשרה והתנדבות במרחבי הגן. הקהילה הוקמה על ידי מחלקת הקהילה והקיימות של הגן הבוטני. להצטרפות לקהילה: nirhub@botanic.co.il

Top דילוג לתוכן